ul. Rudzka 10, 93-457
575 655 901
info@marques.pl

Kolczatki

Kolczatki

Kolczatki, występują jako podziemne i naziemne, współpracujące ze szlabanem lub autonomiczne, jedno lub dwu-kierunkowe, mają zastosowanie do samochodów osobowych, lub o dużo większych naciskach na oś samochodu ciężarowego np.; 8 lub 12 ton. Mogą być ocynkowane lub malowane w żółto-czarne skośne pasy. Są dość skutecznym zabezpieczeniem przed intruzami, kolczatki sprzężone ze szlabanem chowają zęby wraz z podnoszącym się w górę ramieniem szlabanu, kolczatki autonomiczne to zazwyczaj kolczatki jednokierunkowe.
Kolczatki drogowe to najlepsze rozwiązania stosowane w celu dokładnego zabezpieczenia terenu zarówno prywatnej posiadłości, jak i budynków państwowych. Zapewniają one niemalże stuprocentowe zabezpieczenie przed przejazdem niepożądanych pojazdów. W zależności od potrzeb klientów kolczatki mogą chronić wjazd, wyjazd, bądź też być dwustronne i spełniać swoją funkcję niezależnie od kierunku jazdy. 

Stosowane są one w celu wzmocnienia ochrony wjazdu w sytuacji, w której sam szlaban nie jest wystarczający.
Zalecane są szczególnie w przypadku ochrony przejść granicznych oraz parkingów strzeżonych.
Kolczatki to stalowe konstrukcje wykonywane z blachy wierzchniej o grubości dostosowanej do oczekiwań klientów, wynoszącej sześć lub dwanaście milimetrów, zależnie od obciążenia, które kolczata będzie musiała wytrzymać. Jest ona lakierowana oraz cynkowana w celu zapewniania wzmocnienia oraz długotrwałej wytrzymałości. Chroni ją to przed korozją oraz wpływem innych, niekorzystnie działających czynników atmosferycznych. Takie rozwiązania przedłużają okres poprawnego działania zabezpieczeń i powodują, że będzie to inwestycja na długie lata.

Tagi: Szlabany Came