ul. Rudzka 10, 93-457
575 655 901
info@marques.pl

Bramy skrzydłowe

Bramy skrzydłowe

Automatyka może być wyposażona w lampę, fotokomórki zabezpieczające, jeden lub dwa komplety, sterowanie radiowe lub inne – patrz dział piloty. Może mieć zasilanie awaryjne w przypadku zaniku zasilania. Są jednostki napędzane silnikami 230V i 24V, jednak do obu rozwiązań doprowadzamy zasilanie 230V. 24V to bezpieczeństwo przed przebiciem na bramie, oraz większe możliwości regulacyjne i medialne. Automatyka 24V umożliwia większą częstotliwość otwarć i zamknięć.
Automatykę dobieramy według poniższych kryteriów: wielkość skrzydła, jego długość, ciężar oraz stopień wypełnienia co ma wpływ na opór wiatru.

Automatyka może działać zarówno z ogranicznikiem w pozycji zamkniętej jak i bez niego, zależy to od samego modelu urządzenia, bez ogranicznika stosujemy w przypadku nisko zawieszonych samochodów oraz przy pochyłym terenie. Zaleca się jednak, aby ograniczenie przy zamknięciu było ze względu na większą sztywność bramy w pozycji zamkniętej, a tym samych większe zabezpieczenie przed próbami jej ręcznego otwarcia.
Przy bramach ciężkich i dużych skrzydłach stosujemy samoregulujące zamki blokujące dodatkowo bramę w pozycji zamknięcia. Siłowniki są dobierane pod kątem szerokości słupków, nie wszystkie się nadają do wąskich słupków, także nie wszystkie możemy zastosować do słupków szerokich, dobrze aby słupki wąskie bramy nie sąsiadowały bezpośrednio np., z furtką, może to utrudnić prawidłowy montaż automatyki, lub wręcz uniemożliwić prawidłowe działanie.
Warto przy budowie ogrodzenia zasięgnąć rady firmy montującej automatykę.

Tagi: Szlabany Came